- Kierując pracownika na badania profilaktyczne (wstępne, okresowe lub kontrolne) należy pamiętać o skierowaniu, które powinien zabrać ze sobą pracownik.
- Pracodawca ma obowiązek wydać pracownikowi skierowanie na badania w dwóch egzemplarzach. Jeden jest przeznaczony dla lekarza medycy pracy przeprowadzającego badania, natomiast drugi zachowuje pracownik. Pracodawca może wykonać kopię wydanego skierowania i przechowywać je w aktach osobowych wraz z orzeczeniem lekarskim.
- Skierowanie przygotowane przez pracodawcę jest istotne, ponieważ w oparciu o informacje umieszczone na skierowaniu, dotyczące stanowiska pracy, czynników szkodliwych i uciążliwych, lekarz przeprowadzający badanie profilaktyczne dokonuje oceny warunków pracy i ustala zakres badania.
- Zmiany te umożliwiają odstąpienie od wstępnych badań lekarskich osób przyjmowanych do pracy u nowego pracodawcy w przypadku jeżeli przedstawią aktualne orzeczenie lekarskie uzyskane na podstawie skierowania wydanego przez poprzedniego pracodawcę, stwierdzające brak przeciwwskazań do pracy w warunkach środowiska pracy odpowiadających warunkom występującym na nowym stanowisku pracy.
DO POBRANIA
<<<< WZÓR SKIEROWANIA W WERSJI EDYTOWANEJ - DOC >>>>>
<<<< WZÓR SKIEROWANIA W WERSJI DO WYDRUKU - PDF >>>>>
Źródło: Ministerstwo Zdrowia
Brak komentarzy
Prześlij komentarz